0 (312) 229 15 10 - 0 (545) 969 12 34

Strazburg caddesi 9/8 Sıhhıye Çankaya Ankara

Top

Maddi Hasarlı Kazalar

Ülkemizde trafik kazaları sonucunda araçlarda meydana gelen maddi hasarlar genellikle sigorta poliçelerinden karşılanmaktadır. Burada dikkat çekilmesi gereken husus ise maddi hasar sonucunda onarımı yapılan aracın ikinci el piyasa değerini kaybetmesi sonucunda uğranılan maddi zararın sigorta şirketleri tarafından karşılanmamış olmasıdır.

Siz de geçirmiş olduğunuz trafik kazası sonucunda karşı tarafın kusuruyla aracınızın değer kaybettiğini düşünüyorsanız “araç değer kaybı tazminatı” alma hakkınız bulunmaktadır. Bu tazminatın tutarı ise hasarın niteliğine, aracın üretim yılına, marka, model ve kilometresine göre değişiklik göstermektedir.

Sigorta Şirketleri genelde değer kaybına ilişkin talepleri poliçe teminatı kapsamında olmadığı gerekçesiyle reddetmektedirler. Ancak değer kaybı tazminatı talepleri Yargıtay kararları gereğince sigorta poliçesi teminatı kapsamındadır.

Bizler anlaşmalı eksperlerimiz vasıtasıyla aracınızda kaza sonucunda oluşan değer kaybını tespit ediyor ve sizin adınıza sigorta şirketlerinden tazminat talebinde bulunuyoruz.

SİZLER DE GEÇMİŞ 2 YIL İÇERİSİNDE TRAFİK KAZASI GEÇİRDİYSENİZ VE KARŞI TARAFIN KUSURUYLA ARACINIZDA DEĞER KAYBI OLUŞTUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ BİZE BAŞVURUN, MAĞDUR OLMAYIN!

MADDİ HASARLI KAZALARDA KASKO SİGORTA POLİÇESİ:

Maddi hasarlı trafik kazası mağdurları öncelikle varsa kendi kasko sigorta poliçelerinden zararlarını karşılama yolunu tercih etmektedirler. Sigorta şirketleri, olayın oluşuna göre çeşitli sebeplerle kasko poliçelerindeki bazı şartları öne sürerek genellikle tazminat ödemesi yapmak yerine talebi reddetme veya hak ettiğiniz tazminat tutarından daha azını ödeme eğilimi içerisindedirler. Siz de sigorta şirketleriyle,

  • Aracın pert olup olmayacağı meselesi,
  • Aracın hurdaya çıkıp çıkmayacağı meselesi,
  • Araç rayiç bedeli anlaşmazlıkları,
  • Araç sovtaj değeri anlaşmazlıkları,
  • Ödenecek tazminatın beklediğinizden daha az teklif edilmesi,
  • Sigorta şirketinin aracın rent a car (Kiralık araç) kullanımı iddiasıyla tazminatı reddetmesi,
  • Aracın çalınması ( Kasko Poliçesi Hırsızlık Teminatı) uyuşmazlıkları,
  • Araç anahtarının çalınması nedeniyle olaya göre tazminat talebinin reddedilmesi,
  • Özürlü araçlarda tazminat ödemesinin geciktirilmesi veya reddedilmesi

ve benzeri sebeplerle anlaşmazlık yaşıyorsanız, herhangi bir nedenle tazminat ödemeniz gecikiyor veya talebiniz reddediliyorsa;

TALEBİNİZİN GERÇEKTEN SİGORTA POLİÇESİ TEMİNATI KAPSAMI DIŞINDA KALDIĞINI ÖĞRENMEDEN TAZMİNAT TALEBİNİZDEN VAZGEÇMEYİN!

HAK KAYBINA UĞRAMAK İSTEMİYORSANIZ, PROFESYONEL DESTEK ALMAK İÇİN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİMİZDEN YARARLANIN!